62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Nim zakwitną kasztany…

     Świadomość upływającego czasu i jego zapas (lub brak) przed nadchodzącym egzaminem motywuje do nauki. Grupa maturzystów z Grodziskiego LO, którzy będą musieli zmierzyć się wkrótce ze swoim pierwszym, ważnym egzaminem w życiu, zdecydowali się pojechać do Częstochowy. Wyruszyli przed świtem 21 kwietnia wraz z opiekunami kilkaset kilometrów, aby pomodlić się o jak najlepszy wynik majowego egzaminu. Na Jasnej Górze w wypełnionej po brzegi auli o. Kordeckiego brali udział w spotkaniu z bp. Grzegorzem Rysiem. Następnie w samo południe ks. Mateusz Ryba wraz z innymi księżmi pod przewodnictwem biskupa odprawił  mszę św. w bazylice jasnogórskiej w  ich intencji.

       I wreszcie bardzo ważny punkt pielgrzymki –  zawierzenie matur. Nasza młodzież wraz z ks. Mateuszem wspólnie poprowadziła różaniec przeplatany śpiewem.

      Chwile spędzone na Jasnej Górze były czasem modlitwy i osobistej refleksji. Natomiast ten spędzony w podróży, w autobusie był jednocześnie radosnym byciem razem i mobilizacją przed nadchodzącymi dniami.  Powaga miejsc i sytuacji przeplatała się z młodzieńczą otwartością i żywiołowością tego wieku.

      Kalendarz jest bezlitosny i wkrótce wskaże „tę” datę, zatem kiedy  nadejdzie czas intelektualnych zmagań i podjęcia życiowych decyzji, życzymy Wam prostych pytań i jasnych odpowiedzi. Powodzenia!

                                                                             Marzena W.

BPJG/Marek Kępiński BPJG

BPJG/Marek Kępiński BPJG BPJG/Marek Kępiński BPJG
BPJG/Marek Kępiński BPJGBPJG/Marek Kępiński BPJGBPJG/Marek Kępiński BPJG BPJG/Marek Kępiński BPJG BPJG/Marek Kępiński BPJG