62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55

Piesza i duchowa pielgrzymka „Szlakiem miłosierdzia do św. Faustyny” z parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku do Sanktuarium Św. Faustyny w Kiekrzu

7 sierpnia we wczesnych godzinach porannych wyruszyła po raz pierwszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Faustyny w Kiekrzu koło Poznania.

50 kilometrową trasę trzeba było „przetrzeć”, dlatego w tym roku, ze względów bezpieczeństwa, pokonał ją i „sprawdził” fizycznie tylko 1 pątnik, któremu towarzyszył drugi w wozie technicznym. Natomiast duchowo łączyło się z nimi w modlitwie wielu naszych parafian, w tym w sposób szczególny członkowie Wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia Bożego „Płomień”. Z ich to, bowiem inicjatywy pielgrzymkę do Sanktuarium w Kiekrzu podjęto.

Cała trasa, której pokonanie zająć miało około 12 godzin marszu, została podzielona na 7 etapów, którym przypisane zostały określone intencje. Każdemu etapowi drogi zaproponowane zostały konkretne modlitwy, którymi pielgrzymi duchowi łączyli się z pątnikami na trasie. Słoneczny skwar tego dnia nie przeszkodził w dotarciu do celu pielgrzymki. O godzinie 17.45 szczęśliwie przekroczone zostały progi maleńkiego Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu, gdzie trwała właśnie modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami patronki tego miejsca – jedynego w Wielkopolsce związanego z kultem Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem pielgrzymki było uczczenie relikwii św. Faustyny oraz udział w Eucharystii, podczas której została złożona m. in. główna intencja pielgrzymki: „Zawierzenie Parafii Św. Jadwigi w Grodzisku oraz Wspólnoty „Płomień” Jezusowi Miłosiernemu przez wstawiennictwo św. Faustyny a także zatwierdzenie iorganizacji przyszłorocznej Pieszej Pielgrzymki Szlakiem Miłosierdzia z Grodziska do Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu”.

„Zawierzenie całej Parafii oraz Wspólnoty „Płomień”, która świętuje w bieżącym roku mały jubileusz 10 – lecia, to piękne i zobowiązujące wydarzenie. Ufamy, że – mówią uczestnicy Pielgrzymki Szlakiem miłosierdzia do św. Faustyny – Jezus Miłosierny, przyjmie nasze modlitwy, pielgrzymi trud i pobłogosławi szczodrze całej parafii, która się Jemu i Jego miłosierdziu zawierzyła. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka do św. Faustyny w Kiekrzu przyniesie obfite owoce, a patronka – św. Faustyna wstawiać się będzie teraz w sposób szczególny także za naszą Wspólnotą „Płomień.”