62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55

TOUTOU

Witam serdecznie i pozdrawiam Was z Kamerunu w Ayos z Parafii św Marcina z Tours.

Piszę tę wiadomość ze względu na potrzebę serca. Gdy rok temu byłem u Was w waszej Parafii opowiadałem Wam o chłopcu albinosie, który ma na imię TOUTOU (Tutu), ma on 5 lat. Ten chłopiec nie ma ojca. Ojciec się rozpłynął w naturze a matka się nim nie zajmuje. Toutou został zaadoptowany przez inną kobietę, która ma już 8 swoich dzieci. Toutou jest bardzo kochanym dzieckiem, ale parę miesięcy temu miał poważny wypadek. Pewnego dnia zabrał sobie butelkę na wodę, aby nanosić sobie wody do kąpieli; kilkakrotnie przechodził przez drogę i nie było problemu. Gdy szedł ostatni raz to został dwukrotnie potrącony przez dwa motory. To spowodowało, że był praktycznie umierający. Jego nogi zostały połamane przez te motory.
Przewieźliśmy Toutou do stolicy do szpitala, aby go ratować. Tam miano mu złożyć dobrze nogi. Jego nogi włożono w gips. W takiej pozycji pozostał dłuższy czas. Udało nam się na to zorganizować fundusze 500 E. Wierzyliśmy w to, że będzie dobrze …..
A tu niespodzianka – po ściągnięciu gipsu okazało się, że źle złożono mu kości nóg i że nie będzie mógł chodzić, będzie tylko leżał nieruchomo. Lekarz zawalił, a szpital nie chce brać odpowiedzialności za to…
Czy TOUTOU na to zasługuje, aby nie móc biegać ze swoimi przyjaciółmi, aby nie móc grać w piłkę – myślę, że nie …..

Wiem, że w Polsce teraz jest trudno i niełatwo, ale wierzę w to, że Polacy mają dobre serca i mimo trudność i zagrożenia potrafią uczynić cud dla TOUTOU, aby chodził….Toutou musi pójść jeszcze raz do szpitala i musi mieć na nowo operacyjnie połamane nogi, aby je złożyć prawidłowo. Czeka Go również rehabilitacja.

Niestety nas na to nie stać, ani jego mamy adopcyjnej, ani mnie…

Proszę z całego mego serca o pomoc dla niego, aby mógł biegać skakać i się radować. Na ta operację i rehabilitację potrzeba 1.000 Euro. Z Serca Wam dziękuję – niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

O.Robert Szymański. Kamerun – Ayos

P.S. Gdyby ktoś chciał wspomóc operację Toutou, można złożyć ofiarę w kopercie z dopiskiem „na operację Toutou” lub z odpowiednim dopiskiem przelać pieniądze na konto parafialne. Ks. Roman.

LINK do filmu:

https://drive.google.com/open?id=1axhHkLYwRHJ67jwL-UqmMGnQzOopntfm