62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

TURNIEJ STRZELECKI MINISTRANTÓW DEKANATU GRODZISKIEGO

W sobotę 23 czerwca 2018 r. na terenie wigwamu i strzelnicy w Zdroju odbyło się organizowane przez naszą parafię spotkanie ministrantów dekanatu grodziskiego połączone z turniejem strzeleckim o puchar dziekana. Obecni ministranci, księża i rodzice zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe. Pierwsza – juniorzy – do 3 klasy szkoły podstawowej, druga – młodziki – od 4 klasy szkoły podstawowej do gimnazjum, seniorzy, czyli ministranci szkół ponadgimnazjalnych i starsi oraz kategoria open, czyli księża i rodzice. Strzelano z broni KBKS z dystansu 50 m.

W najmłodszej kategorii zwyciężył ministrant Kamil Kaczmarek z naszej parafii, drugie miejsce zajął Maciej Dolata, a trzecie Wojciech Szelejewski (z naszej parafii).

W kategorii młodziki na pierwszym stopniu podium stanął Jakub Muszyński, na drugim Michał Pięta (z naszej parafii), a na trzecim Oskar Ruciak.

Wśród seniorów zwyciężył Dominik Cieżuch, drugie miejsce zajął Kacper Fórmaniak, a trzecie Paweł Miś (wszyscy z naszej parafii).

W kategorii najstarszej najwięcej punktów zdobył Tomasz Kawala, drugie miejsce należało do księdza Mateusza Ryby, a trzecie miejsce zdobył ksiądz Krzysztof Makosz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, a pierwsza trójka najlepszych z kategorii Juniorzy, Młodziki i Seniorzy otrzymali statuetki.

Oprócz turnieju strzeleckiego można było pograć w piłkę, porozmawiać i zjeść kiełbasę z grilla lub drożdżówkę. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy uczestnicy miło spędzili dzień i czekają na kolejne takie spotkanie wspólnoty ministrantów naszego dekanatu.