Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 17 maja 2026r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa, a w przyszłą niedzielę – siedem tygodni po Wielkanocy – będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od ubiegłego piątku modlimy się do Ducha Świętego w ramach nowenny po wieczornych Eucharystiach. Niedziela Pięćdziesiątnicy zakończy Okres Wielkanocny.
  2. Dziś po zakończeniu Mszy Świętych prowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz jedenastoletniego chłopca z naszej parafii, który od piątego miesiąca życia zmaga się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego, epilepsją i całkowitym zaburzeniem rozwoju. Zebrane środki będą przeznaczone na wydatki związane z rehabilitacją chłopca, regularnymi wizytami u specjalistów, pielęgnacją i zakupem lekarstw. Za każdy datek dziękujemy!
  3. Również dziś o 16.30 w kościele klasztornym Msza Święta dla młodzieży, a następnie spotkanie przy grillu, turniej siatkówki i dyskoteka. O 17.00 w Muzealnej Izbie Tradycji Ziemi Grodziskiej wykład Sebastiana Tulińskiego pt. „Katyń w pamięci Grodziszczan”.
  4. Przypominamy, że nabożeństwa ku czci Matki Bożej i śpiew litanii loretańskiej codziennie po wieczornych Mszach Świętych w farze.
  5. Cieszymy się, że otwarta w ubiegły poniedziałek Jadłodzielnia stała się miejscem, w którym każdy może dzielić się i częstować żywnością. Serdecznie dziękujemy wszystkim szczodrym, którzy pamiętają o Jezusowym zdaniu: „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu” [Dz 20, 35]. Lodówka jest do dyspozycji przez całe dnie i noce. Zachęcamy do dzielenia się! W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich gotowych włączyć się w działanie parafialnego oddziałuCaritas” i pomagać ludziom potrzebującym pomocy materialnej i duchowej. Spotkanie odbędzie się w sali oratorium.
  6. W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie w sali oratorium katecheza dla dorosłych. Tematem będzie rola Matki Najświętszej w historii Zbawienia.
  7. We wtorek spotkanie biblijne w sali oratorium.
  8. We wtorek i w środę o 17.00 w sali oratorium spotkania formacyjne dla siódmoklasistów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  9. W czwartek na wieczorną Eucharystię w farze zapraszamy rodziców modlących się za swoje dzieci w ramach „Róż Różańcowych”.
  10. W piątek o 17.00 spotkanie dla młodzieży z ostatnich klas szkoły podstawowej (szczegóły na afiszach). Młodym ludziom proponujemy również udział w spotkaniu modlitewnym w Lednicy w sobotę 6 czerwca, a także uczestnictwo w święcie młodychParadiso” na Świętej Górze w dniach od 29 czerwca do 4 lipca. Informacje i zapisy u Ojca Piotra Lipińskiego COr. Wszystkich zachęcamy do pójścia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 5 do 15 lipca. Zapisy przez stronę internetową.
  11. Zapowiadamy, że we wtorek 26 maja będziemy przeżywali Uroczystość św. Filipa Neri. Wieczornej sumie odpustowej w farze będzie przewodniczył oblat Maryi Niepokalanej – Ojciec Sebastian Łuszczki OMI – rektor seminarium duchownego w Obrze.
  12. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć informacje na temat aktualności z życia naszej wspólnoty, zapowiedzi czekających nas zdarzeń, a także zdjęcia z różnych uroczystości. Przypominamy adres strony: fara-grodzisk.pl.
  13.  W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Paczkowskiego, l. 75, z ul. Młyńskiej; Janiny Lisiewicz, l. 93, ze Zdroju; Teresy Badzinskiej, l. 88, z ul. Nowotomyskiej i Beaty Paluszak, l. 52, z Wellingborough. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i wspólnot: „Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!”