6. Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2026r.

  1. Serdecznie dziękujemy za datki złożone na rzecz naszych parafian, których dom został zniszczony w wyniku niedawnego pożaru! Zebraliśmy 8518 złotych.
  2. W dzisiejszą niedzielę o 11.00 w farze dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 – podczas uroczystej Eucharystii – przystąpią/przystąpiły do I Komunii Świętej [Przypominamy, że nie będzie Mszy Świętej o 11.00 w kościele klasztornym]. Eucharystyczne święto dzieci będzie trwało w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do towarzyszenia trzecioklasistom w modlitwie i udziału w wieczornych Mszach Świętach w farze o 19.00! Zwieńczeniem świętowania będzie autokarowa pielgrzymka do Gostynia. Wyjazd na Świętą Górę w sobotę.
  3. Dziś o 15.30 w grodziskim parku spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne. Modlitwę poprowadzą członkowie grodziskiej wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy!
  4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej i śpiew litanii loretańskiej codziennie po wieczornych Mszach Świętych w farze.
  5. W poniedziałek zostanie otwarta Jadłodzielnia – miejsce, w którym każdy będzie mógł podzielić się i poczęstować jedzeniem. Lodówka, do której można przynosić żywność nadającą się do zjedzenia bądź zabierać to, co dobrzy ludzie pozostawią, będzie otwarta każdego dnia w godzinach od 7.00 do 21.00. Prosimy zapoznać się z regulaminem Jadłodzielni. Lodówka mieści się nieopodal budynku dawnego przedszkola przy ul. 27 stycznia.
  6. W środę 13 maja po nowennie i Mszy Świętej wieczornej pierwsza w 2026 roku procesja fatimska. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie do Matki Bożej!
  7. W piątek o 17.00w sali oratorium spotkanie dla młodzieży z klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej. W najbliższym czasie, oprócz modlitwy, planowane są wycieczki rowerowe oraz zajęcia sportowe (szczegóły na afiszach).
  8. Również w piątek po wieczornej Eucharystii w farze Godzina Uwielbienia”.
  9. Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego wraz z fundacją pomagającą w walce z nowotworami kości zapraszają do udziału w rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Akcja odbędzie się w piątek w godzinach od 16.00 do 19.00 w budynku szkoły. Szczegóły na afiszu oraz na stronie internetowej szkoły.
  10. W nocy z soboty na niedzielę w farze adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  11. W przyszłą niedzielę o 16.30 w kościele klasztornym Msza Święta dla młodzieży, a następnie spotkanie przy grillu, turniej siatkówki i dyskoteka. Zapraszamy!
  12. W przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz jedenastoletniego chłopca z naszej parafii. Dziecko od piątego miesiąca życia zmaga się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego, epilepsją i całkowitym zaburzeniem rozwoju. Zebrane środki będą przeznaczone na wydatki związane z rehabilitacją chłopca, regularnymi wizytami u specjalistów, pielęgnacją i zakupem lekarstw.
  13. Również w przyszłą niedzielę 17.00 w Muzealnej Izbie Tradycji Ziemi Grodziskiej przy ul. 27 stycznia będzie wykład Sebastiana Tulińskiego pt. „Katyń w pamięci Grodziszczan”.
  14. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Ewy Śledź, l. 79, z Brodnicy oraz Gertrudy Pietrzak, z ul. Rakoniewickiej, l. 80. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i wspólnot: „Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…!