62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

– w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci w farze o godz. 17.00, dla młodzieży
i dorosłych o godz. 18.30;

– w niedzielę o 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie  Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym i dodatkowa msza św.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na cykl spotkań „Żyć i kochać mocą Słowa Bożego”. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej mszy św. w sali oratorium przy
  Kościelnej 7.
 2. Od środy do piątku odbędą się rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 2.
 3. Rekolekcje dla naszej parafii odbędą się od V niedzieli Wielkiego Postu i poprowadzi je o. Wojciech Surówka OP – dominikanin, duszpasterz akademicki w Poznaniu.
 4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 5. W czwartek o 18:00 będzie w farze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych, a w sobotę dla trzecioklasistów przygotowujących się do I Komunii Świętej: o 10:00 dla grupy kwietniowej, a o 11:00 dla grupy majowej.
 6. Na potrzeby misjonarzy Ad gentes zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2 242 zł.
 7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się koperty na daninę diecezjalną, czyli zobowiązanie parafii w utrzymaniu instytucji naszej archidiecezji: kurii, sądu, archiwum, seminarium, itp. Dziękujemy za złożone ofiary.
 8. W skarbonach pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Od 3 do 8 marca odbędzie się zbiórka artykułów higienicznych dla ubogich i bezdomnych w ośrodku prowadzonym przez siostry elżbietanki w Poznaniu. Mydło, maszynki do golenia, żel pod prysznic i itp. artykuły można składać w koszu pod chórem fary.
 10. Zapraszamy na koncert: „Muzyka o wierze – Liban i Ziemia Święta”, który odbędzie się w Centrum Kultury Rondo dnia 14 marca o godz. 17.00. Wejściówki do odebrania w biurze parafialnym.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Fajfer, Romana Kaczmarka, Wandy Lupertowicz i Barbary Paterskiej. Wieczny odpoczynek…