62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Niedziela Palmowa – 24 marca 2024

 1. Dzisiaj o godz. 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i dodatkowa msza św. Wieczorem o godz. 20.00 przed kościołem NSPJ miejska Droga Krzyżowa. Przejdziemy ulicami Grodziska do kościoła św. Faustyny.
 2. W Wielki Poniedziałek w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu. Do sakramentu pojednania będzie można przystąpić w godzinach od 9.00-9.45; 10.30-11.15; a po południu od 15.00-15.45; 16.15-17.00 i wieczorem od 19.00 do 19.30. W Wielki Wtorek spowiedź w Parafii NSPJ w tych samych godzinach.
 3. W poniedziałek o godz. 18:30 wymienianki roczne i modlitwa różańcowa, następnie msza św. w int. zmarłych.
 4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy do fary rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Od mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek zaczynamy Triduum Sacrum – najbardziej uroczysty i święty czas w Kościele katolickim. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku w farze o godz. 19.00.
 6. Od czwartku do soboty zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej Liturgii Godzin w farze o godz. 7.30.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek do godz. 24.00 z możliwością spowiedzi od 22.00 do 23.00. W Wielki Piątek adoracja przez całą noc. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania nie będzie adoracji w klasztorze.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. O godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00 a następnie Gorzkie Żale i Adoracja Krzyża.
 9. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę od godz. 10.00 na wioskach (z uwzględnieniem czasu przejazdu):

– I kapłan: Zdrój, Czarna Wieś

– II kapłan: Kobylniki, Piaski, Gnin

– III kapłan: Młyniewo, Chrustowo, Ujazd Huby

Natomiast pozostałych mieszkańców parafii zapraszamy na święcenie pokarmów w farze co pół godziny od godz. 13.00 do 15.00. Zakończenie nowenną do Bożego Miłosierdzia. Kościół zachęca w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 1. Liturgię Paschalną rozpoczniemy o godz. 21.00; zakończenie procesją rezurekcyjną. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 7.30 rozpocznie się procesją paschalną wokół kościoła, a pozostałe msze św. wg porządku niedzielnego tylko w farze. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę.
 3. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. W minionym tygodniu wykonaliśmy prace związane z odprowadzeniem wód gruntowych zalewających pomieszczenia piwniczne w kaplicy na cmentarzu.
 5. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49). Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br. podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu. Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat. Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

✠ Tadeusz Wojda SAC

Gdańsk, 21 marca 2024 roku

 

 1. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Felicji Mroczek i Stanisława Ciągło. Wieczny odpoczynek…