62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy po wieczornej mszy św. a w środę w łączności
  z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W poniedziałek 13 maja po wieczornej mszy św. z towarzyszeniem Grodziskiej Orkiestry Dętej zaczynamy różańcowe procesje fatimskie ulicami naszego miasta w intencji pokoju.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.
 4. W sobotę – w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego – zapraszamy po wieczornej mszy św. o godz. 18.00 na czuwanie modlitewne o dary Ducha Świętego, którego kontynuacją będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w farze.
 5. W niedzielę wieczorna msza św. odpustowa o godz. 18.00 będzie odprawiona w kościele Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 6. Formacja Męskiej Tożsamości organizuje sztafetę charytatywną z 8 miast w Polsce. Akcja ma pomóc w uzbieraniu pieniędzy na operację dla ciężko chorego Szymka. Wchodząc na odpowiednią stronę internetową (informacja na afiszu) można przyłączyć się do zrzutki na ten cel. Uczestnicy sztafety będą nieść intencje darczyńców przed tron Matki Bożej na Jasną Górę.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 odbędzie się msza św. w intencji żyjących i zmarłych rolników Ziemi grodziskiej.
 8. W czasie wakacji od 8 do 19 lipca organizujemy dwutygodniowe „Oratorium wakacyjne” dla dzieci ze szkół podstawowych. Spotkania odbędą się od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14.00. Uczestników oczekują m.in. warsztaty kulinarne, zwiedzanie naszego miasta, wspólne gry, wycieczka do Gostynia i Trzebnicy. Formularze do zapisu dzieci można otrzymać w zakrystii lub u o. Piotra Lipińskiego COr i pani Doroty Cyrulewskiej. Przypominamy, że liczba uczestników jest ograniczona. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. Organizowany jest jednodniowy wyjazd do Częstochowy na II Ogólnopolski Dzień Skupienia Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi na Jasnej Górze z udziałem gości z Węgier. Wyjazd w sobotę 8 czerwca o godz. 4.00 sprzed kościoła NSPJ. Koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem 140 zł. Zabieramy z okolic: Grodziska, Kościana i Leszna. Zapisy u p. Sydonii pod nr. tel. 513 055 480. Szczegółowy program spotkania na stronie internetowej parafii.
 10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Józefy Pawłowskiej i Jakuba Kandulskiego. Dobry Jezu…