62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 29 października 2023

 1. Zapraszamy na ostanie nabożeństwa różańcowe w październiku: w poniedziałek ostatni dla dzieci
  o 17.00 w klasztorze, wszystkich pozostałych pół godziny przed wieczorną mszą św.
 2. W poniedziałek o godz. 18.30 różaniec w intencji zmarłych, a następnie msza św.
 3. Natomiast we wtorek 31 października odbędzie się korowód Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie mszą św. w kościele NSPJ o godz. 17.30 a następnie wyruszymy z modlitwą
  i śpiewem do grodziskiej fary. Prosimy dzieci i dorosłych o przygotowanie strojów
  i przebranie się za swojego ulubionego świętego Patrona.
 4. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we wtorek po mszy św.
 5. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tylko w farze o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Natomiast modlitwy za zmarłych na cmentarzu zaczniemy o godz.14.00 przy bramie od ul. Staszica, a następnie zostanie odprawiona przez wszystkich duszpasterzy Grodziska Wlkp. Msza św. przy kaplicy cmentarnej.
 6. W czwartek obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.30 w klasztorze i 19.00 w farze. Dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin w kaplicy cmentarnej o godz. 10.00.
 7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego każdego dnia, nawiedzając cmentarz i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych. Oprócz tego do zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić Wierzę w Boga i Ojcze nasz w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 8. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. W piątek zapraszamy do fary na spowiedź od godz. 17.00. Natomiast w sobotę w klasztorze o godz. 7.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Msza św. i medytacja pierwszosobotnia.
 9. W pierwszy czwartek zapraszamy do fary na Godzinę Świętą od godz. 23.00 do 24.00, natomiast z soboty na niedzielę odbędzie się w klasztorze całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
 11. Od 2 listopada zapraszamy na wymienianki, czyli modlitwę za zmarłych o godz. 18.30, których imiona można jeszcze składać do skrzyń wystawionych w farze i w klasztorze. Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.
 12. W związku ze zmniejszającą się ilością miejsc na pochówek, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim, jako Zarządca Cmentarza, prosi dysponentów grobu o przedłużenie umowy prolongaty pokładnego w biurze parafialnym. Stosowne informacje zostaną umieszczone również na grobach. W przypadku braku prolongaty grób ulegnie likwidacji.
 13. Na budowę kościoła pw. Jana Pawła II w Wilnie zebraliśmy 3 589 zł.
 14. Z okazji zakończenia tygodnia misyjnego przed kościołem można nabyć ciastka z logo fundacji, która działa i pracuje na rzecz misji w Tanzanii, którą prowadzi o. Maciej Braun. Zebrane pieniądze pomogą w wykończeniu szkoły średniej. Za wsparcie tego dzieła, które prowadzi nasz misjonarz z Grodziska bardzo dziękujemy.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Teresy Jankowskiej i Zofii Ranke. Dobry Jezu…