62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024

 1. W środę obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy po wieczornej mszy św. a od piątku w łączności z nowenną do Ducha Świętego.
 3. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się w farze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 12.30 przystąpią do Pierwszej Komunii św. Przez cały tydzień dzieci z rodzicami zapraszamy do fary na „biały tydzień” na wieczorną mszę św.
 5. Wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych – wspólnoty rozwijającej przyjaźń z Jezusem obecnym
  w Eucharystii. Najbliższe spotkanie już w poniedziałek o godz. 16.45 w salce klasztornej. Kolejne spotkania co 2 tygodnie.
 6. Natomiast chłopców zapraszamy do służby liturgicznej, zbiórka ministrantów starszych w czwartek po wieczornej Mszy św., a młodszych w sobotę o godz. 9.00.
 7. Modlitwa rodziców za dzieci na Mszy św. i nabożeństwie majowym w czwartek
  o godz. 19.00.
 8. W czasie wakacji od 8 do 19 lipca organizujemy dwutygodniowe „Oratorium wakacyjne” dla dzieci ze szkół podstawowych. Spotkania odbędą się od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14.00. Uczestników oczekują m.in. warsztaty kulinarne, zwiedzanie naszego miasta, wspólne gry, wycieczka do Gostynia i Trzebnicy. Zapisy od przyszłej niedzieli do 10 czerwca u o. Piotra Lipińskiego COr i pani Doroty Cyrulewskiej. Liczba uczestników jest ograniczona. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zainteresowani mogą odebrać karty zgłoszeniowe w zakrystii i w biurze parafialnym
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Zatorskiej, Marty Nowak
  i Genowefy Kucharczak. Dobry Jezu…