62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii o. Hansa Fischera COr – z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Wilnie, który głosi kazania a po Mszy św. można wesprzeć budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II, gdzie na Mszę w j. polskim przychodzą nasi rodacy mieszkający na Litwie.
  2. W październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci ze szkół podstawowych od poniedziałku do piątku w klasztorze o godz.17.00, dorosłych i młodzież codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2 790 zł.
  5. We wtorek 31 października odbędzie się korowód Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele NSPJ o godz. 17.30, a następnie wyruszymy z modlitwą i śpiewem do grodziskiej fary. Prosimy dzieci i dorosłych o przygotowanie strojów i przebranie się za swojego ulubionego świętego Patrona.
  6. W związku ze zmniejszającą się ilością miejsc na pochówek, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim, jako Zarządca Cmentarza, prosi dysponentów grobu o przedłużenie umowy prolongaty pokładnego w biurze parafialnym. Stosowne informacje zostaną umieszczone również na grobach. W przypadku braku prolongaty grób ulegnie likwidacji.
  7. Od poniedziałku w godzinach urzędowania biura parafialnego można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok do czerwca włącznie.
  8. Od soboty 28 października do 16 grudnia odbędzie się kurs lektorski przygotowujący do posługi czytania Słowa Bożego podczas liturgii. Zapisy u ks. Damiana Wachowiaka.
  9. W piątek zapraszamy na Wieczór z Mistykami Kościoła. O godz. 18.30 modlitwa o uwolnienie, następnie msza św. i modlitwa o uzdrowienie z namszczeniem olejami św. Szarbela.
  10. Z okazji tygodnia misyjnego swoją prośbę kieruje do nas o. Maciej Braun CR: Kochani Grodziszczanie, serdecznie pozdrawiam z Tanzanii, obecnie rozpoczęła się pora deszczowa. Dziś zaczynamy Tydzień Misyjny. Kościół modli się i składa ofiary na rzecz misji i misjonarzy posługujący na całym świecie. Stąd też moje serdeczne podziękowania w Waszym kierunku i serdeczne pozdrowienia. Obecnie w mojej placówce misyjnej jesteśmy na etapie tworzenia szkoły średniej, nasza szkoła podstawowa jest w czołówce rankingu po państwowych egzaminach. Dlatego zależy mi aby utworzyć szkołę średnią. W
  chwili obecnej jesteśmy na etapie jej wykończenia. Dlatego też zwracam się do Was kochani z serdeczną prośbą, aby wesprzeć to dzieło. Za tydzień przed kościołem będzie można nabyć ciastko z logo mojej fundacji, która działa i pracuje na rzecz misji w
  Tanzanii. Każdy złożony grosz i każde zakupione ciastko, pozwoli nam kontynuować nasze prace. Dziękuję za każdą ofiarę. Z modlitwą – o. Maciej Braun CR
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Mirosławy Wieczorek i Zofii Malawskiej.
  Dobry Jezu…