62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Ogłoszenia duszpasterskie 1 października 2023 – XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik, który obfituje w tym roku w ważne wydarzenia dla naszej Ojczyzny i Kościoła. Ksiądz Arcybiskup skierował do nas następujący apel: „Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji”. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci ze szkół podstawowych od poniedziałku do piątku w klasztorze o godz.17.00, a dorosłych i młodzież codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy o godz. 18.30 na różaniec i nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca po różańcu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele oraz łaskę wytrwałości dla naszych filipińskich kleryków, którzy rozpoczynają studia na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Od godziny 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą w farze.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w czwartek o godz. 18.00 w farze. To ostatnia możliwość zapisania się w tym roku formacyjnym.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w farze od godz. 17.00 do 18.30. następnie nabożeństwo różańcowe i do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy o godz. 7.00 do klasztoru na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Mszę św. i medytację przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i sobotę od godz. 9.00.
  8. W przyszły piątek, 13 października, odbędzie się ostatnia w tym roku procesja fatimska, poprzedzona Mszą św., podczas której nastąpi obrzęd przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świece na fatimską procesję światła.
  9. Z okazji uroczystości patronalnej naszej parafii w ramach cyklu „Popołudnie u księżnej Jadwigi” zapraszamy w sobotę 14 października o godz. 16.00 na koncert „Słowiki i (nie tylko) Mozart”. Wraz ze słynnym Chórem Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” wystąpią znakomici soliści pod dyrekcją Macieja Wielocha. W programie koncertu usłyszymy dzieła muzyki sakralnej Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Josepha Haydna oraz Mszę koronacyjną Wolfganga Amadeusza Mozarta. Natomiast kazania podczas Mszy św. w niedzielę wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. prałat Zbigniew Cieślak, proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim oraz delegat Biskupa Kaliskiego ds. Studium Organistowskiego.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Matuszewskiej i Zdzisława Pikosza. Dobry Jezu…

PROBOSZCZ
Ks. Dariusz Dąbrowski Cor
ze wspólnotą filipińską