62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

Ogłoszenia duszpasterskie 15 października 2023 – XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj świętujemy uroczystość patronalną naszej parafii św. Jadwigi. Dziękujemy ks. Prałatowi Zbigniewowi Cieślakowi z Ostrowa Wielkopolskiego za wygłoszone kazanie i odprawienie sumy odpustowej. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii i procesji.
  2. Po mszy św. z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  3. W październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci ze szkół podstawowych od poniedziałku do piątku w klasztorze o godz.17.00, dorosłych i młodzież codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św.
  4. W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty i dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej w farze odbędzie się wieczór modlitwy uwielbienia pod hasłem: „Płomienne serce nam daj”.
  6. Pielgrzymi grupy Grodzisk zapraszają w sobotę na mszę św. o godz. 18.00 a następnie na spotkanie Koła Przyjaciół Pielgrzymów oraz nowych pątników.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Z tej okazji będziemy gościć Hansa Fischera – filipina z Wilna, który będzie głosić kazania a po Mszy św. zbierać ofiary na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II, gdzie na mszę w j. polskim przychodzą nasi rodacy mieszkający na Litwie.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Wielkanowskiej i Zenona Reślińskiego. Dobry Jezu…

      PROBOSZCZ
Ks. Dariusz Dąbrowski COr
   ze wspólnotą filipińską