62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. Kościelna 1 parafia@fara-grodzisk.pl 61 444 54 55; kom. 690 599 986

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

– w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci w farze o godz. 17.00, dla młodzieży
i dorosłych o godz. 18.30;

– w niedzielę o 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie  Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym i dodatkowa msza św.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na cykl spotkań „Żyć i kochać mocą Słowa Bożego”. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej mszy św. w sali oratorium przy
  Kościelnej 7.
 2. W najbliższym tygodniu od środy do piątku odbędą się rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 4.
 3. Od następnej niedzieli zaczynamy rekolekcje w naszej parafii. Poprowadzi je o. Wojciech Surówka OP – dominikanin, duszpasterz akademicki w Poznaniu. Nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. a od poniedziałku do środy podczas mszy św. w klasztorze o godz. 10.00 (także we wtorek zamiast nowenny) i o 19.00 w farze.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 15 zł. oraz złożyć pod chórem ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary na pomoc ubogim i bezdomnym w ośrodku prowadzonym przez siostry elżbietanki w Poznaniu.
 6. W czwartek zapraszamy na koncert Sylwii Hazboun: „Muzyka o wierze – Liban i Ziemia Święta”, który odbędzie się w Centrum Kultury Rondo o godz. 17.00. Ostanie wejściówki są do odebrania w biurze parafialnym.
 7. Na apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego od soboty 16 marca zaczniemy po każdej mszy św. nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.
 8. Także w tej intencji odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z soboty na niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 21.00 do 7.00 rano w klasztorze.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Heinricha. Wieczny odpoczynek…